بانک سینا

چهارشنبه،25 فروردین 1400 نسخه آزمایشی
بانک سینا
   
 
  • مسئولیت های اجتماعی

   بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، حمایت از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را به منظور توسعه این مناطق در اولویت فعالیت های خود قرار داده است..
   بانک سینا با هدف حمایت از طرح های اشتغالزا در مناطق کمتر توسعه یافته کشور نسبت به امضاء تفاهم نامه با 30 استانداری کشور به عنوان بازوی اجرایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اقدام نموده است که براساس این تفاهم نامه، طرح هایی که با اولویت اشتغالزایی و رفع محرومیت در مناطق کمتر توسعه یافته و همچنین ایجاد و حفظ اشتغال در بخش های کشاورزی، تولیدی صنعتی و خدمات باشند مورد حمایت قرار می گیرند.
   بر این اساس کار آفرینانی که طرح و پروژه های تولیدی در منطقه ارائه کنند، مورد حمایت بانک سینا قرار می گیرند و تسهیلات یارانه ای به آنها اعطا خواهد شد. این تسهیلات در قالب تفاهم نامه ای که بین بانک سینا، بنیاد علوی و استانداری های کشور ( ذیل معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری) به امضاء رسیده، به متقاضیان واجد شرایط پرداخت خواهد شد. همچنین این بانک به منظور کمک به رفع تنگناهای معیشتی مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره) و کمک به توسعه حمل و نقل روستایی کشور، نسبت به اعطای تسهیلات خرید خودروی حمل بار و مسافر به واجدین شرایط اقدام می نماید.
   همچنین به منظور حمایت از توسعه پرورش ماهیان خاویاری کشور، اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی و حفظ و تثبیت ذخایر ملی تفاهم نامه چند جانبه ای بین بانک سینا، استانداری استان های شمال کشور و بنیاد مستضعفان منعقد شد و بانک سینا حمایت های لازم را در این زمینه با اعطای تسهیلات به عمل می آورد.
   گفتنی است بانک سینا با پذیرش عاملیت مالی صندوق  نوآوری و شکوفایی، نسبت به افتتاح انواع حساب و اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق در چارچوب ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام می نماید. این بانک ضمن قبول ضمانت نامه اعتباری صندوق یا موسسات دیگر کارگزار صندوق که دارای مجوز قانونی صدور ضمانت نامه از بانک مرکزی هستند، نسبت به صدور انواع ضمانت نامه های شرکت در مناقصه مزایده، پیش پرداخت، حسن انجام کار و دیگر ضمانت نامه ها برای شرکت های دانش بنیان اقدام می نماید.
   همچنین در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه توسط کارکنان خیر بانک سینا یک باب مدرسه در منطقه چاه داد خدا از توابع قلعه گنج کرمان احداث و با آغاز سال تحصیلی 96-95 به بهره برداری رسید و زمینه تحصیل کودکان این منطقه در فضایی استاندارد با امکانات مناسب فراهم گردید،

   همچنین از دیگر اقدامات انجام شده می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

   • اهدای 51 دستگاه آمبولانس به مراکز بهداشتی مناطق کم برخوردار کشور
   • ساخت مدرسه در منطقه زرندیه با همکاری بسیج منتظران خورشید
   • اهدای کمک هزینه خرید جهیزیه به 25 زوج در استان سیستان و بلوچستان
   • اهدای فرش های دستباف به سیل زدگان منطقه آذربایجان
   • ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی به منطق زلزله زده غرب کشور
   • ارسال کمک های همکاران بانک به سیل زدگان غرب کشور ( شامل 23 تن برنج، آب معدنی، روغن و سایر اقلام ضروری)

   ضمنا این بانک در نظر دارد با همت کارکنان خود در آینده ای نزدیک نسبت به تحویل یک دستگاه آمبولانس دیگر نیز به انجمن بیماران ای بی اقدام نماید.
   فعالیت ها و مسئولیت های اجتماعی این بانک کماکان تداوم داشته و این روند از طریق جلب مشارکت کارکنان در قالب حساب خیرین مدرسه ساز و همچنین با هدف جلب مشارکت های مردمی از طریق حساب خیراندیشان بانک در حال انجام است.
   این بانک امیدوار است با تداوم فعالیت ها و اقدامات خیر خواهانه، گام های مثبتی را در راستای رفع محرومیت و رونق مناطق کمتر توسعه یافته کشور بردارد.