بانک سینا

چهارشنبه،29 دی 1400
بانک سینا
   
 
  • 1 + 10 نکته امنیتی برای کاربران اینترنت بانک سینا

   • هشدار ها و نکته های امنیتی کاربران اینترنت بانک سینا

   1. به هیچ وجه اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود به ویژه رمز عبور را در اختیار سایرین قرار ندهید.

   2. هرگز اطلاعات مهم خود مانند رمز اول و دوم کارت ها، کلمه عبور سامانه های بانکی، CVV2، تاریخ انقضای کارت را بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره ننموده یا از طریق پیامک، ایمیل و سایر سامانه های ارتباطی نظیر تلفن برای سایرین ارسال و بازگو نکنید.

   3. در انتخاب نام کاربری و کلمه عبور از اطلاعات هویتی و قابل حدس نظیر نام، سال تولد و .... استفاده ننمایید.

   4. به هیچ وجه نام کاربری و کلمه عبور خود را در مرورگر ذخیره ننمایید.

   5. جهت عملیات بانکی خود اعم از ورود به سیستم اینترنت بانک یا پرداخت های اینترنتی از مکان های عمومی مانند کافی نت و رایانه افراد ناشناس استفاده نکنید.

   6. در زمان استفاده از اینترنت بانک یا پرداخت های اینترنتی به ویژه هنگام استفاده از کامپیوترهای عمومی، از صفحه کلید مجازی برای وارد نمودن اطلاعات حساب و کارت خود استفاده کنید.

   7. از باز کردن ایمیل های ناشناس و فایل های پیوست آن و همچنین پاسخ به درخواست اطلاعات شخصی یا بانکی اجتناب کنید.

   8. از متداول ترین روش های کلاه برداری اینترنتی، ساختن صفحات اینترنتی جعلی و مشابه سایت بانک ها می باشد. لذا توجه به آدرس صفحه اینترنتی (وجود عبارت //:https در ابتدای آدرس صفحه)، توجه به گواهینامه SSL صفحه و تدابیری از این دست می توان از این نوع سوء استفاده جلوگیری نمود.

   9. پس از اتمام کار در سامانه بانکداری اینترنتی، با استفاده از گزینه خروج، از سامانه مذکور خارج شوید.

   10. با توجه به تعداد بالای آسیب پذیری های کشف شده در نسخ قدیمی مرورگرها اکیداً پیشنهاد می گردد هنگام استفاده از خدمات اینترنتی بانک، از به روز بودن نسخه مرورگر و سیستم عامل خود اطمینان حاصل نمایید.

   11. درصورت بروز هرگونه مشکل و یا مشاهده شواهد مشکوک در حساب خود در هر یک از موارد ذیل سریعاً با مرکز تماس بانک سینا 41731 تماس بگیرید.

   • پیامک ورود به اینترنت بانک
   • پیامک برداشت از حساب
   • پیامک واریز به حساب
   • صفحات اینترنتی مشکوک منتسب به بانک
   • ایمیل مشکوک منتسب به بانک
   • تماس یا پیامک مشکوک منتسب به بانک

   ** جهت آگاهی از سایر ملاحظات امنیتی به بخش توصیه های امنیتی در صفحه اصلی سایت بانک مراجعه نمائید. **

   مشتری گرامی

   در راستای جلوگیری از کلاهبرداری های پیامکی، توصیه می شود سرشماره هایی که بانک سینا برای ارسال پیامک استفاده می نماید را در تلفن همراه خود ذخیره کنید و در صورت دریافت پیامک های مشکوک از سایر سرشماره ها از طریق مرکز تماس بانک به شماره 41731 موضوع را پیگیری نمایید.

   و جهت جلوگیری از کلاهبرداری های تلفنی؛ در صورت مواجه شدن با تماس های مشکوک مراتب را در اسرع وقت به مرکز تماس کاشف بانک مرکزی به شماره 91009960 منعکس نمایید.