بانک سینا

یکشنبه،05 تیر 1401
بانک سینا
   
 
  • بانکداری اسلامی


   محصولات قرض الحسنه بانک سینا   قرض الحسنه از روش های تامین مالی مورد تاکید اسلام به ویژه در برآورده کردن نیازهای ضروری اقشار مختلف جامعه است.
   بانک سینا با هدف کمک به محرومیت زدایی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و کمک به بهبود شاخص های اقتصادی جامعه و بهبود شاخص ها در جهت تحقق عملیات بانکداری اسلامی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشــتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج، درمان و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتی و مردم نهاد را در دستور کار خود قرار داده است.


   1. طرح پردیس


   به منظور استفاده بهینه از منابع و پاسخگویی مناسب به متقاضیان به ویژه افراد نیازمند و اقشارآسیب پذیر، اعطای تسهیلات قرض الحسنه، به موجب امتیاز و اولویت صاحبان حساب نزد این بانک در قالب طرح پردیس فراهم گردیده است.
   از این رو دارندگان حساب های طرح پردیس (سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت) می توانند با رعایت ضوابط و مقررات جاری بانک و به انتخاب خودشان از تسهیلات قرض الحسنه این بانک بهره مند گردند.
   در این طرح مشتریان پس از افتتاح سپرده ویژه پردیس علاوه بر استفاده از کلیه خدمات بانکی همچون کارت نقدی، خدمات انتقال وجه، سرویس پیام کوتاه، موبایل بانک، اینترنت بانک و ... با ایجاد میانگین حساب و براساس جدول امتیازی این طرح، امکان برخورداری از تسهیلات قرض-الحسنه را برای رفع مایحتاج ضروری خود و نیازمندان جامعه دریافت می¬نمایند.
   در این راستا بانک سینا مبادرت به تنظیم ضرایب امتیازی با توجه به مدت انتظار هریک از مشتریان بمنظور اولویت بندی در اعطای تسهیلات نموده است که با توجه به امتیاز مشتری بموجب میانگین حاصله در حساب، مبلغ تسهیلات قابل استفاده به مشتریان اعلام می شود .
   دارندگان حساب سرمایه¬گذاری طرح پردیس می¬توانند در صورت عدم استفاده شخصی از تسهیلات، ضمن معرفی افراد واجد شرایط نسبت به انتقال امتیاز تسهیلات به غیر اقدام نمایند.
   سقف فردی تسهیلات ضروری 300 میلیون ریال و تسهیلات اشتغالزایی500 میلیون ریال و بازپرداخت آن حداکثر 5ساله با کارمزد4 درصد می باشد.
   متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع از سایر شرایط و جزئیات این طرح به کلیه شعب بانک در سراسر کشور مراجعه و یا مرکز ارتباط مشتریان 41731 تماس حاصل نمایند.


   2. طرح احسان


   افزایش هزینه¬های درمانی موجب آسیب دیدن اکثر بیماران و خانواده¬های ایشان و عمدتاً اقشار ضعیف جامعه شده است، لذا به منظور حمایت از اقشار آسیب¬پذیر در مقابل هزینه های بیماری و در راستای تحقق مسئولیتهای اجتماعی در جهت بهبود شرایط زندگی اقشار کم درآمد جامعه و عینیت بخشیدن به فرهنگ خداپسندانه قرض¬الحسنه در جامعه، پرداخت تسهیلات تسهیلات قرض الحسنه برای تأمین تمام یا قسمتی از هزینه های بیمارستانی و درمانی مورد نیاز افراد بیماران طرح احسان بانک سینا اجرایی شده است .
   مشمولین طرح با ارائه مدارک مثبته امکان دریافت تسهیلات قرض الحسنه جهت هزینه های بستری و جراحی بیماران، سایر هزینه های جانبی خرید دارو، فیزیوتراپی و سایر موارد درمانی خواهند داشت.
   شرایط طرح
   سقف فردی تسهیلات حداکثر 300 میلیون ریال
   مدت بازپرداخت حداکثر ۳۶ ماه و اقساط ماهیانه
   نرخ کارمزد تسهیلات ۴ درصد
   متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع از سایر شرایط و جزئیات این طرح به کلیه شعب بانک در سراسر کشور مراجعه و یا مرکز ارتباط مشتریان 41731 تماس حاصل نمایند.

   3. طرح پیوند (تسهیلات قرض الحسنه ازدواج )


   به منظور توانمندسازی جوانان برای تشکیل خانواده، و سنت حسنه ازدواج، بانک سینا پرداخت تسهیلات ازدواج را در جهت کمک به ازدواج و تامین جهیزیه جوانان یکی از الزامات و سیاستگذاری های اعتباری خود قرار داده است بر همین اساس طی سالیان اخیر تسهیلات ازدواج همواره یکی از با اهمیت ترین بخش های تسهیلاتی بانک بوده است .
   شرایط طرح
   هر یک از زوجین می‌بایست به‌صورت جداگانه در سامانه قرض‌الحسنه ازدواج ثبت ‌نام و کد رهگیری خود را دریافت کنند.
   امکان دریافت تسهیلات حداکثر به مبلغ 50 میلیون تومان برای هر یک از زوجین
   امکان تسویه تسهیلات به‌صورت اقساطی طی 7 سال
   امکان دریافت تسهیلات بدون سود و با کارمزد 4 درصد
   امکان دریافت تسهیلات با ارائه سفته+یک نفر ضامن
   اعطای این تسهیلات توسط بانک منوط به عدم دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سایر بانک‌ها است.

   4. طرح امداد سینا


   به منظور توانمندسازی و تأمین فضای کسب کار و ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان مستعد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و در راستای اجرای بند (ب) ماده 3 قانون برنامه ششم توسعه و ماده (52) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، پرداخت تسهیلات قرض¬الحسنه در جهت تأمین مواد اولیه، تجهیزات و ابزارکار به مددجویان و کارآفرینان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با معرفی دستگاه¬های ذیربط اعطا گردد.
   طرح خوداشتغالی متقاضی می‌بایست توسط کمیته امداد تأیید و به بانک معرفی شود.
   امکان دریافت تسهیلات حداکثر به مبلغ 50 میلیون تومان برای مددجویان و 2 میلیارد تومان برای کارفرمایان
   امکان تسویه تسهیلات به‌صورت اقساطی و ماهانه ظرف مدت 7 سال
   امکان دریافت تسهیلات بدون سود و با کارمزد ۴ درصد

   5. طرح مددجویان بهزیستی


   توانمندسازی بهترین راهکار برای زنان سرپرست خانوار است که نه تنها از عدم اشتغال مناسب رنج می برنــد، بلکه یکی از مشــکلات اصلی آنان عدم حمایتهای اجتماعی است. نظر به اینکه اشتغال و توانمندسازی شغلی مددجویان و معلولین در سازمان بهزیستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار می باشد، به منظور حمایت مالی در بخش¬های کارآفرینی، راه¬اندازی کارگاه¬های کوچک، توانمندسازی و خوداشتغالی و تسهیل شرایط برای اشتغال مددجویان و کارآفرینان و در راستای اجرای بند(ب) ماده 3 قانون برنامه ششم توسعه کشور، تسهیلات قرض¬الحسنه به مددجویان و کارفرمایان با اولویت زنان سرپرست خانوار با معرفی سازمان بهزیستی کشور در نظر گرفته شده است.
   طرح خوداشتغالی متقاضی می‌بایست توسط سازمان بهزیستی تأیید و به بانک معرفی شود.
   امکان دریافت تسهیلات حداکثر به مبلغ 50 میلیون تومان برای مددجویان و 2 میلیارد تومان برای کارفرمایان
   امکان تسویه تسهیلات به‌صورت اقساطی و ماهانه ظرف مدت 7 سال
   امکان دریافت تسهیلات بدون سود و با کارمزد ۴ درصد
   تسهیلات قرض الحسنه بانک سینا